Villa Güvenlik Sistemleri

Villa güvenlik sistemleri  can mal güvenliği sağlar. Kurulum alanına uygun olarak villa gibi çok katlı müstakil alanların giriş çıkışlarında güvenlik sağlanmalıdır. Hırsız alarm, kamera güvenlik sistemi, yangın alarm sistemi, çevre güvenlik sistemi gibi yöntemlerle sağlanmaktadır.

Villa Kamera Güvenlik Sistemleri

Herkes için önemli olmakla beraber özellikle büyük şehirler de oturan kişiler için ayrıca önem taşımaktadır. Gece görüşlü kameralarla kaliteli kayıtlar. HD Analog, IP kalitesinde görüntüler istenilen güne kadar kaydedilir. Villa kamera güvenlik sistemleri, tüm koşullara uyum sağlayan, standart bir kalıba girmenin ötesinde gereksinimlerin istenildiği ve en iyi şekilde karşılandığı sistemlerdendir.

Güvenlik kameralarının özelliklerinden en önemlisi çözünürlükleri olup, gereksinim duyulan güvenlik alanlarına bağlı olarak seçimlerin değişebilmesidir. Lakin genel olarak yüksek çözünürlük özelliğine sahip olan güvenlik kameraları tercih edilmektedir.

Villa güvenlik sistemleri  modüler yapıda olup,  IP Kamera seçenekleri yanı sıra Dome, Speed Dome, Box Kamera seçenekleri mevcuttur. Ayrıca  gece görüşlü kameralar, harddisk, otopark sistemi gibi etkenler de fiyat aralığını oluşturmaktadır. İnternet üzerinden kurulan bağlantı ile uzaktan izleme yapılabilmektedir.

Villa Hırsız Alarm Sistemi

Villa hırsız alarm sistemleri çıkardıkları yüksek ses ile çevreyi uyarır. Aynı zamanda büyük bir caydırıcılık özelliği taşımaktadır. Sonuçta sabit veya mobil hatlar üzerinden alarm sinyali iletebilen villa hırsız alarm sistemlerinin kablolu ve kablosuz panelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu panellerin yangın, su kaçağı alarmı gibi ek görevleri üstlenmesi de mümkündür. Öncelikle villa hırsız alarm sistemlerinde, panel dışındaki diğer ekipmanlar aşağıdaki gibidir;

 • Alarm paneli

Bütün ekipmanların bağlandığı ve sistemi yöneten merkez olan alarm paneli, kablolu veya kablosuz detektörlerle haberleşme.

 • Şifre Paneli

Sistemin şifre cihazıdır. Kullanıcı bu panel sayesinde alarm ve çözme işlemleri gerçekleştirir. Çünkü kontrol için şifrenin istenen kişi veya kişilerle paylaşılması mümkündür.

 • PIR Dedektör
  Villa Güvenlik Sistemleri
  Villa Güvenlik Sistemleri

Canlıları hareketi veya  yaydıkları ısının yoğunluğuna bağlı olarak algılar. Artık  evlerdeki evcil hayvanları, dış mekandaki çiftlik veya evcil hayvanları algılamayan modelleri bulunmaktadır.

 • Manyetik Kontak

Sokak ve bahçe kapısı, pencere gibi girişlerin yerinden oynatılmasıyla devreye girer. Eşyaların yerinden oynatılması riskine karşı eşyalarada yerleştirilebilir.

 • Panik Butonu

Kullanılması halinde hemen alarm verilmesini sağlayan panik butonu, acil durumlarda isteğe bağlı olarak alarmın devreye girmesini sağlar.

 • Siren

Kişi tarafından manuel veya devre ekipmanları tarafından alarm devreye girerek artık Yüksek ses çıkarır. Siren sesi korunmak istenen kişileri uyarır. Üstelik Kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etki ve Alenen görülebilecek alana montajı, caydırıcı etkisi var. Zatensirenler bağlantı kabloları kesilse bile aküsü sayesinde çalmaya devam etmektedir.

Villa Yangın Alarm Sistemi

Villanızda ortaya çıkacak yangını önlemek adına kullanılması gereken en yararlı alarm sistemleri arasındadır. Duman çıkışı, gaz çıkışı gibi durumları algılayan sensörler villanızda ortaya çıkacak olan yangının önüne geçer. Oysa Villa yangın alarm cihazı, sistemi çalıştıran ve yöneten bir yangın alarm paneli ünitesine sahiptir. Bu panel, yangın alarm dedektörü, flaşör ve buton gibi yangın alarm devresi oluşturan ekipmanların ana ünitesidir. Dedektörler ve butonun ana panelle iletişimini sağlamak kolaydır. Kablo bağlantıları mevcut.

Villa Güvenlik sistemleri arasında en kapsamlı sistemler arasında yer alan Villa Çevre Güvenlik Sistemleri kurulduğu bölgede eksiksiz bir güvenlik duvarı oluşturmaktadır.

Villa Güvenlik Sistemleri
Villa Güvenlik Sistemleri

Hırsızlık ve özel mülke sızma gibi girişimlerin daha ilk adımdan fark edilebilirsiniz. Başka bir deyişle bu sistemler farklı birçok güvenlik sisteminin bir arada entegre olarak çalışır.

Villa Çevre Güvenlik Sistemleri özellikleri şunlardır;

 • Tel Üzeri Sensörlü Kablo
 • Sanal Harita
 • Elektrik ve veri iletimi
 • Düşük maliyet ve Serbest Bölgelendirme
Call Now Button