Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri, geçişlerin kontrollü olarak yapılması gereken alanlarda kullanılırlar. Bir çeşit denetleyici-engelleyici mekanizmalardır. İnsanların belirli bir alana girmesi ya da çıkış yapması durumu olabilir.

Girilecek ya da çıkılacak alanın güvenliği ve kontrolü hedeflemektedirler.

Plazalarda, otellerde, işletmelerde, statlarda, otogar işletmelerinin tuvaletlerinde; sinema girişlerinde, spor salonlarında kısacası takip sağlanmak istenen her yerde kullanılabilir.

Turnike sistemleri üzerlerine takılan okuyucular sayesinde; işletmelerde personellerin mesai başlangıç / bitiş kontrolü  ve yemekhaneler de öğün kısıtlamaları için de kullanılır. Ayrıca istenirse; turnikelerin yazılım ile entegrasyonu sayesinde ay sonunda maaş hesaplaması da sağlanabilmektedir.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemi

Hızlı geçiş turnike sistemi; bankalar, belediyeler, iş merkezleri, holdingler gibi lüksün ve prestijin önemli olduğu yerlerde, hızlı ve yoğun geçişler için üretilmiştir.

Bu turnikeler tetik aldığında cam veya pleksiden imal edilmiştir. Kanatları sağa ve sola doğru açılarak ve kesintisiz bir koridor geçiş alanı bırakırlar.

Hızlı geçiş turnikeleri, paslanmaz çelik bir gövdeye sahiptir. Üst tablaları istenirse mermer, granit ve ahşap çeşitleri ile kaplanarak daha dekoratif görünümlüdür.

Turnike SistemleriTripod Turnike Sistemi

3 adet kola sahip olan tripod turnike sistemi, tek ve çift ayaklı olarak üretilmektedir. Dolayısı ile cift ayaklı olan tripod turnikeler yere iki noktadan montaj edilebileceği için sallanması daha zor ve kullanımı daha efektiftir. 3 kollu turnike sisteminin üst kapakları açılı yaparak, geçiş kontrol cihazlarının daha rahat kullanılması sağlanabilirler. Düşen kol özelliği ile elektrik kesilmelerinde ve acil çıkış gerektiren durumlarda hızlı geçişi sağlar.

Tripod turnike sistemi; fabrika, banka, okul, yemekhane, iş merkezi, spor salonu, tuvalet, işletmeler de kullanılabilirler.

Ayrıca kamu kurum / kuruluşları, belediyeler, metro ve metrobüs istasyonları gibi birçok farklı yerde rahatlıkla kullanılabilirler.

Şu an günümüzde de en çok tercih edilmekte olan turnike sistemi olan tripod turnikeler, bel turnike olarak da anılmaktadır. Bununla birlikte turnikeler ile birlikte pdks cihazlar da uyum içerisinde kullanılabilmektedir.

Turnike Sistemleri

Boy Turnike Sistemi

225 santimetre yükseklikte üretilen boy turnike sistemi, kafes yapısına sahiptir. Ayrıca tek seferde sadece bir kişinin geçebilmesine imkan verir. Bu turnikeler, elektro statik toz boyalı ve paslanmayan çelik olarak üretilirler.

Elektrostatik toz boyalıdırlar. İç alanlarda, paslanmayan çelik olan modellerle dış alanlarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Günümüzde boy turnike sistemlerine stadyum, konser alanı, girilmesi yasak olan, ceza evi gibi yüksek geçiş güvenliği gerektiren yerlerde rastlamaktayız. Yerli sermaye ile üretilen olan boy turnike sistemi; yüz okuyucu, hatt parmak okuyucu ve kart okuyucu gibi personel kontrol sistemleri ile de tetiklenerek kullanılabilmektedir. Bu turnikelerin insan boyundan yüksek olmaları avantajdır. Özellikle konser alanlarında yapılan taşkınlıkların önüne çok kolay geçebilirsiniz.

VIP-Engelli Geçiş Sistemi

Engelli geçiş turnike sistemi; silindir, camlı, geniş kollu gibi kendi içerisinde sınıflandırılmaktadır. Bu turnikelerin kolları itme hareketi ile geçiş izni vermektedir.

Yumuşak ve sessiz geçişlerin mimarı olan vip turnike sistemine sahiptir. Üstelik Şık ve dekoratif şekli ile kullanılan alanlara farklı bir havası vardır.  Üstelik bu turnikelerde iki yönlü olarak da geçiş yapabilme özelliği mevcut.

Turnikeli Sistemler İle;

  • Giriş-çıkış alanları daha kontrollü.
  • Yüz tanıma, parmak izi ve kart okuyucu terminalleri ile kolay uyum.
  • Paslanmayan çelik gövde.
  • Farklı tarz ve boyutlarda her alana uygun modeller.
  • Güçlü motor mekanizmaları.
  • İç ve dış alan kullanımına uygun modeller.

Ücretsiz Keşif Formu