Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

Kablosuz hırsız alarm sistemleri  kullanım ve kurulum kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Kablo altyapısının uygun olmadığı ya da yeni kablolama yapılamayan müze, tarihi bina vb. alanların korunması için ideal seçimlerdir. Kablosuz hırsız alarm sistemleri, bir kontrol paneli ile iletişim kuran, pille çalışan sensörler ve diğer ekipmanlar ile  kullanılır.

Hırsız Alarm Sistemleri kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Evde ya da iş yerinde tercih edilebilecek hırsız alarm sistemlerinin kusursuzca çalışabilmesi adına ilk olarak sistem düzgün bir biçimde kurulmalıdır. Alarm sistemi kurulumu bulunulan ortamın korunması açısından atılması gereken ilk adımdır. Mekanları  koruma altına almak için tercih edilen alarm sistemleri kurulurken ilk önce ortamda önceliği olan yerleri belirlemesinde fayda bulunmaktadır. Ev ya da iş yerlerinde tercih edilen alarm sistemi çeşitleri ortamda bulunan en kritik bölümlere takılmalıdır.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemlerinin Avantajları:

Sistemin kurulum aşamasında kablo çekimine gerek duyulmaması, tadilata ihtiyaç olmaması, hızlı kurulmasıdır. Ayrıca ekipmanlarının yerinin kolay değiştirilebilmesi ve dekoratif olarak estetik durmasıdır.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri Güvenilir mi?

Tarihsel olarak kablosuz hırsız alarm sistemleri, güvenilirlik konusunda zayıftı. Bu nedenle bazı insanların endişe duyması şaşırtıcı değil. Eski kablosuz modellerin çoğundaki sorun, yetersiz bir alıcı aralığına ve izleme yeteneklerine sahip olmaları ve bu nedenle kapsamaları gereken her alandan sinyal alamamaları veya olası arızaları bildirememeleriydi. Sonuç olarak, tüm ihlaller ana sistemde kaydedilmemiş ve bu da alarmı güvenilmez lanse eder.

Ancak, kablosuz teknolojinin büyük ölçüde gelişmesi memnuniyeti arttırmıştı. Sensörler öngörülemeyen şekilde yanıt vermesine neden olabilen parazitlere maruz kalma ihtimalleri düşük. Düzgün bir şekilde muhafaza edildikleri sürece, kablosuz hırsız alarmları artık kablolu sistemler kadar güvenilirdir.

Kablosuz Hırsız Alarmları Nasıl Çalışır?

Kablosuz hırsız alarmları, amaçlarının ne olduğuna bağlı olarak çeşitli şekillerde çalışabilirler. Pasif kızılötesi teknolojisi, bir davetsiz misafirin artan vücut ısısını algılamak için kullanılabilirler. Açıldıklarında bir alarmı tetiklemek için kapılara veya pencerelere manyetik sensörler uygun.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

Kablosuz hırsız alarmları pillerle çalıştığından, onları iki üç yılda bir değiştirmeniz gerekecektir. Bununla birlikte, her kablosuz alarm pilinin ömrünü izlediği ve süresi dolmadan önce sizi bilgilendirirler. Pilleri değiştirmeyi unutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemlerinin Faydaları

  • Kesilecek kablolar yok: İlk olarak davetsiz misafirler bir eve giden telefon hattını iptal eder. Ortalama bir kablolu güvenlik sistemini devre dışı bırakması mümkün, ancak kablosuz bir hırsız alarm sistemi bu riski taşımaz.
    Güvenlik bileşenleri evin elektrik sistemine bağlı değildir. Kesilmeleri, haşereler veya kemirgenler tarafından zarar görmeleri veya kötü hava nedeniyle hasar görmeleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
  • Sürekli izleme özelliği vardır: Kablosuz hırsız alarm sistemleri, mobil uygulama, kısa mesaj uyarıları gönderirler. Ve e-posta uyarıları aracılığıyla izler ve nerede olursanız olun evinizde neler olup bittiğinin bilgilendirmesini alırsınız.
  • Çoğu kablosuz hırsız alarm sisteminde, sistemin bir elektrik kesintisi sırasında bile evinizi izlemeye devam etmesini sağlayan bir pil yedeği var.
  • Sürekli güncelleme yapar: Kablosuz Hırsız Alarm SistemleriKablosuz güvenlik cihazları, tıpkı cep telefonları gibi ürün yazılımı güncellemelerini indirir; bu, sürekli olarak iyileştirmelerin yapıldığı ve olası hataların düzeltildiği anlamına gelir. Sistemin hızla eskimesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu güncellemeler, üreticiler her yeni tehdidin farkına vardıkça sistemi güvenlik tehditlerine karşı daha az savunmasız hale getirmeye yardımcı oluyor.
  • Tamamen Özelleştirebilirsiniz: Kablosuz güvenliğin avantajı, sistemin oluşturulmasının ve değiştirilmesinin kolay olmasıdır. Taşınmanız gerekiyorsa birçok kablosuz hırsız alarm sistemi kolaylıkla çıkarılıp taşıyabilirisniz. Sensörler veya kameralar ekleme veya bunlardan kurtulma kolay. Birçok kablosuz sistem kendi kendini denetler veya uzun vadeli sözleşmeler gerektirmez. Kablosuz hırsız alarm sistemleri sonsuz esneklik sunar. Bu da eviniz için tam olarak istediğiniz türde korumaya ve izlemeye her zaman erişebileceğiniz anlamına gelir.

Ücretsiz Keşif Formu

Call Now Button