Çözümler Isı ve Nem Takip Sistemleri

Isı ve Nem Takip Sistemleri

Isı ve nem takip sistemi bilgisayar tabanlı kayıt, raporlama ve gözlem programıdır. Sıcaklık ve nem takip sistemleri ecza deposu, seralar, soğuk hava depoları, gıda sektörü, mandıralar  ve bilgi işlem odaları gibi ısı ve nemin takip edilmesi gereken her ortamda kullanılmak için tasarlanmış sistemlerdir. Sıcaklık ve nem takibi birçok sektör için kritik derecede önem arz etmektedir. Örneğin sera ile uğraşan bir işletme ürünlerinin zayi olmaması veya ürünlerinden en iyi verimi alabilmesi için sıcaklığı ve nemi takip etmesi çok önemlidir. Bu durum sadece seracılık için geçerli değil birçok sektör için sıcaklık ve nem hayati önem arz etmektedir.

Isı ve Nem Takip Kullanım alanlarından bazıları şu şekildedir

Seracılık sera nem takip sistemleri antalya

Eczaneler/ Ecza Depoları

Soğuk Zincir Araçları

Bilgi İşlem Odaları

Tavukçuluk Tesisleri

Kuru Ürün Saklama Depoları

Balık Depoları

Soğuk Hava Depoları

Aşı Dolapları/Derin Dondurucular

Gıda Sektörü

Mandıralar 

Tıbbi Tahlil Laboratuarları

Kitler/Kan Bankası Dolapları

Arşiv Odaları

Kütüphaneler

Kısacası sıcaklık ve nemin takip edilmesi gereken her yerde kullanılabilir.

 

ecza deposu sicaklik takip.jpg(76 KB) server odasi sicaklik takip.jpg(58 KB)

 

Isı ve nem takip sistemi özellikleri nelerdir?

Sistem ısısı ve nemi takip edilecek bölgelere yerleştirdiğimiz cihazlardan gelen bilgilerin program tarafından işlenip veri tabanına kaydedilmesi mantığıyla çalışmaktadır. Isı ve nem takip sistemine istediğiniz kadar ölçüm cihazı tanımlaması yapılabilmektedir. Tanımlanan cihazlardan gelen değerlere göre alarm oluşturulabilmektedir. Örneğin soğuk hava deposunun sıcaklık değeri +10 dereceyi geçtiği zaman sistemin uyarı vermesi sağlanabilir. Sistem sesli alarm özelliği sayesinde sisteme yüklenen uyarı sesi ile uyarı vermekte. Sesli uyarının yanında sisteme tanımladığınız mail adresinize uyarı maili atmakta. Bu sayede işletmenizde olmasanız bile internet erişiminin olduğu her yerden sıcaklık ve nem takibini sağlayabilirsiniz.

Takip programından istediğiniz tarihler arasındaki raporları kolay bir şekilde Excel veya Pdf formatında alabiliyorsunuz.

sicaklik takip sistemi raporlama

sicaklik takip sistemi raporlama pdf.png(6 KB)

Sistem otomatik bilgilendirme sistemi sayesinde belirlediğiniz zaman aralığında verileri Excel dosyasını mail olarak göndermekte. Bu sayede işletmenizin ısı ve nem değerlerini sürekli takip altına alabilirsiniz ve ürün zayiatından kaçınmış olursunuz. Sistemde istediğiniz kadar kullanıcı tanımlaması yapabilirsiniz. Kullanıcılar admin veya normal kullanıcı olarak iki grupta yetkilendirilir ve bu yetkiye bağlı olarak istenilen sayfanın  sadece istenilen kişiler tarafından görüntülenmesi, raporlanabilmesi sağlanır.

Admin paneli görünümü

sicaklik takip sistemi yonetim paneli.png(7 KB)

Kullanıcı paneli görünümü

sicaklik takip sistemi kullanici paneli.png(5 KB)

Sistemde gözlem sayfası bulunmaktadır. Bu sayfa sayesinde cihazlara belirlediğiniz değerlerin dışına çıktığında gözlem sayfasında ilgili parametre renk değiştirerek alarm durumunu kullanıcıya bildirmektedir. Uzaktan izleme özelliği sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun işletmenizin ısı ve nem değerlerini takip edebileceksiniz.

 

sicaklik ve nem takip sistemi parcalari

Profesyonel ekiplerimizle sisteminizi en kısa sürede kullanıma hazır duruma getiriyoruz. Dilerseniz Sıcaklık ve nem takip sistemi için Ücretsiz Keşif talebinde bulunabilirsiniz.