Çözümler Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri Hırsızlık, Soygun, Gasp vb. olayların artması ile insanlar için günümüzde vazgeçilmez hale gelmiştir.

Doksanlı yılların başından itibaren ülkemizde güvenlik sistemleri sektörü oluşmuş ve artan taleple birlikte hızla gelişerek günümüzdeki konumuna gelmiştir. Bugün Elektronik güvenlik sistemleri sektörü dünyada yükselişte olduğu gibi ülkemizde de gelişimini sürdürmektedir.

guvenlik sistemleri antalya

Güvenlik Sistemleri çeşitleri nelerdir?

Elektronik güvenlik sistemleri genel olarak Kamera Güvenlik Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri, Yangın İhbar Sistemleri, Bekçi tur sistemleri ve Metal Arama Dedektörleri olarak sıralayabiliriz.

guvenlik kamerasi kurulumu antalya

Kamera Güvenlik Sistemleri gelişen teknoloji ile birlikte internetin olduğu her yerden kolayca ulaşmamızı sağlar hale gelmiştir. 7/24 kesintisiz olarak kayıt ve izlemeye olanak sağlayan sistem yüksek çözünürlüklü kameralar ile daha fazla detaya hakim olmamızı sağlamaktadır. Sistem temel ürünleri DVR/NVR Kayıt cihazı iç ve dış mekan kameraları ile HDD  kayıt donanımından oluşmaktadır. NVR veya DVR  kayıt cihaza takılan HDD donanımı yeni bir kaydı yaparken  en eski kaydı  silecek sekilde tasarlanmıştır.Sistemin nekadar süre kaydedeceği tercih edilen HDD ve kamera sayıları ile direk orantılıdır. Kendine özgü hesaplamalarla ürün seçimi yapılır.

 

hırsız alarm sistemleri antalyaHırsız alarm sistemleri Kablolu ve Kablosuz olmak üzere iki tip sistem olarak çalışmaktadır. Genel mantık korumak istediğiniz bölgenin fiziksel yapısına göre tercih edeceğiniz  hareket dedektörü veya diğer yardımcı ekipmanların montajı ile korunma sağlanır. Her hangi bir bölgeden alarmın oluşmasıyla erken uyarı vazifesini yapan harici siren çalmaya başlar. Sistem Alarm İzleme Merkezi tarafından takip edilmesi halinde sinyal AHM merkezine ulaşır. Haber Alma Merkezinde 7/24 görevliler tarafından öncelikli kişiler aranarak haber verilir. Bu kişilere ulaşılamaz ise en yakın kolluk kuvvetlerinin olay mahaline gelmesi sağlanılır.

 

 

yangin alarm sistemleri kurulumu antalyaYangın İhbar sistemleri ve yangın söndürme sistemleri gerek yasal gereklilikler gerekse maddi ve manevi kayıpların önüne geçilmesi için elektronik güvenlik sistemlerinde özel bir yeri vardır.Sistem Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri ve Adresli Yangın Alarm Sistemleri olarak temelde iki farklı sistemden oluşur. Konvansiyonel sistemler daha küçük çaplı yerlerde ucuz olması nedeniyle tercih edilmektedirler. Adresli sistemler ise orta ve büyük ölçekli işletmelerde tercih edilmektedir.Yangın ihbar sistemine eklenen duman, ısı ve gaz dedektörleri sayesinde,  alarmın oluşmasıyla sistem devreye girer sirenler çalmaya başlar. Sistem  Haber Alma Merkezine bağlantısı yapılmış ise belirlenilen kişiler aranarak haberdar edilir. Kişilere ulaşılamaz ise  itfaiye  ekiplerine haber verilirek olay yerine intikali sağlanır.

 

 

bekci tur kontrol sistemleri antalyaBekçi Tur Sistemleri Nöbet tutulan işletme veya kurumlardaki personelin tur atarken önceden belirlenmiş yerlere gidip gitmediğini kontrol ve kayıt altına alan teknolojik ürünlerdir. Sistem tura başlayacak olan görevlinin yanında taşımakta olduğu ekipmanı tur atacağı noktaya giderek okutması tüm atılan devriyenin akabinde cihazın bilgisayar ile bağlantısı yapılmış ve önceden programlanmış ana ünitesine takılmasıyla tüm verilerin programa aktarılmasını sağlar. İlgili program üzerinden  görev süresince yapılan turlara ilişkin raporların görülmesine imkan tanır. 

 

metal arama dedektörü antalyaMetal arama dedektörleri genellikle alışveriş merkezleri, havaalanı ve askeri birlikler tarafından kullanılan sistemlerdir.  Kapı dedektörü, x-ray cihazı ve el dedektörü olarak çeşitlendirilebilir.