Dsc Hırsız Alarm Sistemleri

Dsc Hırsız Alarm Sistemleri Kanada menşeili  dünyaca ünlü  bir hırsız alarm sistemidir. DSC alarm sistemleri  sorunsuz çalışan yapısı ile  yaşam  alanlarının her alanında kullanılmaktadır. Kaliteli uygun fiyatlı Ev alarm ve işyeri alarm sistemi olarak kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı alarm sistemleri ev ve işyerlerinin korunması için geliştirilmiştir. Bu teknolojiler arasında haberleşme modüllerinin kalitesiyle ön plana çıkan DSC hırsız alarm sistemleri, caydırıcılık açısından önemli bir fayda sağlar. Haberleşme sistemi sayesinde herhangi bir hırsızlık girişiminden hemen haberdar olursunuz.

Dsc Hırsız Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Evin her alanında alarm sistemleri kullanılabilirsiniz. Mutfak, salon, bahçe, park, dış kapı gibi alanlarda kullanılan alarm sistemleri hırsızlara karşı sizi ve sevdiklerinizi korur. Bu sistemler banka, okul, iş yeri, hastane, otopark gibi alanlarda da tercih edilir. Bu alanların güvenliğinden sorumludur. Farklı alanlara özel çeşitleri bulunmaktadır. Kurulum aşaması da seçilen alarm sistemine göre farklılık gösterir.

Dsc Hırsız Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Dsc Hırsız Sistemi istenmeyen durumları algılar ve alarma geçer, alarm anında dışardaki ve içerdeki sirenle ve ışıkla çevreye, otomatik sabit veya simkartlı telefon arama ile kullanıcıya ve alarm kontrol merkezi ‘ne haber verir.

Ev işyeri Kapı ve pencerelerin açılmasının algılanması, ortamda hareket eden canlıların algılanması, cam kırılması ve darbelerin algılanması, gaz kaçaklarının, dumanın ve yüksek ısının algılanması, panik tehdit gibi yangın butonları alarm sistemini istenmeyen durumları tespit etmesine yarayan unsurlardır.

Dsc Hırsız Alarm sistemleri beş ana Parçadan oluşur

 • Algılayıcılar dedektörler
 • Alarm panelleri
 • Uyarıcılar
 • Sistem kontrol Üniteleri araçları
 • Bunlar arasındaki kablolu kablosuz bağlantı tesisatı

Algılayıcılar; PIR hareket dedektörü, mikrodalga hareket dedektörü, IR bariyer hareket dedektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz dedektörü, duman dedektörü, su basma dedektörü vb. tiplerde olabilirler. Algıladıklarında bir kontağın konumunu değiştirirler.

Alarm panelleri; dedektör bağlamak için kullanılan zon girişi sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek keypad sayısı, yönetilen bölüm sayısı, bağlanabilen aksesuarlar gibi özelliklerle çeşitlenirler. Çeşitli sayıda girişleri ve çıkışları vardır. Elektrik kesintilerinde devreye giren yedek kaynakları vardır.

Uyarıcılar; siren, flaşör, telefon arama ve GSM modülleri vb. sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Çeşitli tetikleme şekilleri ile çalışabilirler, sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir.

Sistem kontrol-kumanda araçları; yazı ekranlı veya ışıklı tuş takımları(keypad), IR veya RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır.

Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı tesisatı kablolu veya kablosuz uygulayabilirsiniz.

Dsc Hırsız Alarm Sistemleri

Kablosuz bağlantıda, panel veya kablosuz dedektör alıcı santralı tarafından tanınabilecek dedektör sayısı, haberleşmenin şifrelenme düzeyi, değişken kod, radyo girişimine meydan vermeme ve bunlara bağışık olma, dedektörlerin tamper, pil durumu, sağlıklı çalışma raporu gibi bilgileri gönderebilme özelliği, panel veya santralın radyo karıştırabilme özelliği.

Dsc Hırsız Alarm Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Dsc hırsız alarm sistemlerinde genel olarak dikkat edilmesi gereken unsurlar çalışıp çalışmadığı ve aynı zamanda sizlerin istediği özelliklerin bulunup bulunmadığıdır. Sizler bu özelliklerin detaylı incelemesini yaparak işe yarayıp yaramadığını genel olarak bilgilendirmeniz gereklidir ve buna bağlı olarak bir tercihte bulunmalısınız

Dsc Hırsız Alarm Sistemi Nasıl Kurulur?

Malını ya da canını korumak isteyenlerin öncelikli olarak alarm sistemlerinin kurulumunu yapmaları gerekir. Bu sistemler profesyonel bir şekilde çalışırlar ve işini bilen kişilere kurdurulmalıdır. Ancak bu şekilde etkili bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Dsc alarm sistemleri kurulumunun yapılması için şunlar gereklidir;Dsc Hırsız Alarm Sistemleri

 • Dsc Alarm sistemlerinin sensörlerinin kurulacağı yere, uzman ve ev ya da iş yeri sahipleri karar verir.
 • Çoğunlukla kablolu sistemler ile bunun için ana panellere bağlantı kurularak uygulanır.
 • Tavan sensörlerine gaz duman kokusu uyarma programlaması yapabilirsiniz. Bu şekilde alarm sistemlerinin kurulumu uzmanlar tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilirler.

Dsc Hırsız Alarm Sistemleri Neden Gereklidir?

Caydırıcılığı yüksek olan tedbirleri almak hırsızlık durumlarını engeller. Bunun için mutlaka alarm sistemleri kullanmalısınız. Dsc alarm sistemlerinin var olduğu işyeri ya da evler daha korunaklıdır. Bunu fark eden hırsız ya da soyguncular daha temkinli hareket eder ya da hırsızlıktan vazgeçerler. Zaten dsc hırsız alarm sistemlerinin kurulum amaçları da bunu sağlamaktır. Bunun için en gerekli sistemlerdendir.

Dsc Hırsız Alarm Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Alarm sistemlerinin çok fazla avantajı vardır. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Hırsızlık ya da soygunun engellenmesini sağlar.
 • Profesyonel alarm sistemlerini devre dışı bırakmak imkansıza yakındır. Bu da mal sahiplerinin hemen haber alabilmesini sağlar.
 • Her çeşit saldırıdan korunmayı sağlar.
 • Alarm sistemleri ev ya da iş yerlerinde herkes için ayrı bir parola belirler. Bu da giren çıkanların kolayca takip edilebilmesini sağlar.

Ücretsiz Keşif Formu